ورود

دستورالعمل ثبت نام
​​​​​​ 

توصیه می شود پیش از ثبت نام، اطلاعات موجود در سایت "جایزه ملی مدیریت انرژی" خصوصا ضوابط شرکت در جایزه مطالعه گردد.

ثبت نام دو مرحله ای است:

 

الف) مرحله نخست (ورود اطلاعات عمومی)

در مرحله اول ثبت نام در آن "شناسه کاربری" و "رمز عبور" توسط خود کاربر تعریف و در سیستم ثبت می گردد سپس بایستی این شناسه و رمز عبور توسط دبیرخانه مورد تائید قرار گیرد. (عموما این تائید حداکثر به فاصله یک روز کاری خواهد بود) و بلافاصله در ادامه ثبت نام، فرم تکمیل اطلاعات در دسترس وي قرار خواهد گرفت.

در این فرم، انتخاب گروه صنعت/گروه توليد كنندگان محصولات و تجهيزات  از فهرست آماده شده ـ با قید شماره استاندارد ملي مرتبط ـ از آن جهت ضروری است که کاربر مطمئن باشد در دامنه شمول دوره هفتم جایزه قرار دارد.

همچنین ارسال معرفی نامه رسمی مدیر/مسئول انرژی شرکت با امضای مدیرعامل، از طریق بارگذاری در انتهای همین فرم پیش بینی شده است؛ ازآنجاکه ممکن است در لحظه تکمیل فرم، این معرفی نامه آماده نباشد، کاربر می تواند سایر اطلاعات ضروری را وارد نموده و در مراجعه بعدی به سایت از لینک ویرایش اطلاعات، نسبت به ارسال تصویر معرفی نامه خود اقدام نماید.

مرحله نخست تنها چند هفته زودتر از مرحله دوم آغاز می شود و تا پایان مرحله دوم ثبت نام ادامه خواهد داشت.

 

ب) مرحله دوم (دریافت و تکمیل اظهارنامه)

مرحله دوم ثبت نام با صدور اطلاعیه دبیرخانه "جايزه ملي مديريت انرژي" آغاز خواهد شد. متقاضیانی که پس از آغاز این مرحله به تازگی وارد سایت می شوند لازم است ابتدا مرحله نخست ثبت نام را انجام دهند.

در مرحله دوم، فرم خام اظهارنامه الکترونیکی مخصوص هر گروه در اختیار شرکت متقاضی قرار خواهد گرفت که می بایست تا زمان اعلام شده دبیرخانه، توسط متقاضی تکمیل و در محل ویرایش اطلاعات ثبت نام بارگذاری گردد.

نکته مهم: برای دریافت فایل اظهارنامه ها، می بایست ابتدا ثبت نام کرده و سپس با شناسه کاربری و رمز عبور خود وارد شوید تا اظهارنامه در دسترس شما قرار گیرد.

 

ج) پرداخت هزینه ثبت نام

لازم است تا پایان مرحله تکمیل و ارسال اظهارنامه ها، هزینه ثبت نام، مبلغ 18000000 (هجده ميليون) ریال (با احتساب مالیات ارزش افزوده)​به حساب دبیرخانه جایزه واریز گردد و تصویر فیش آن در قسمت تکمیل اطلاعات ثبت نام بارگذاری شود؛ بدیهی است بررسی اظهارنامه تکمیل شده و محاسبه امتیاز فنی متقاضی، منوط به پرداخت هزینه ثبت نام است.

 

تبصره1: هزینه ثبت نام برای کلیه ثبت نام کنندگان در دور اول تا ششم جایزه بدون تغییر و برابر با هزینه ثبت نام در دوره ششم و برابر با 15000000 (پانزده میلیون) ریال می باشد.

این تخفیف شامل تمامی ثبت نام کنندگان، اعم از ثبت نام کنندگانی که وارد مرحله ارزیابی شده اند و یا فقط ثبت نام اولیه را انجام داده‌اند، خواهد بود.


تبصره2: به منظور تسهيل فرايند حضور متقاضيان در جايزه، تخفيفات ويژه اي براي شركت كنندگان در دوره هاي قبل بنابر شرايط حضور در فرايند ارزيابي در نظر گرفته شده است كه براي اطلاع از اين شرايط، با دبيرخانه جايزه تماس حاصل فرماييد.

 

شماره حساب: جاري شماره 0112490779001 نزد بانک ملی شعبه امانیه کد 222 به نام سازمان مدیریت صنعتی (جایزه ملي مديريت انرژی)

شماره شبا: IR190170000000112490779001

در فیش واریزی، کنار نام "سازمان مدیریت صنعتی" حتما قید شود: (جایزه ملي مديريت انرژی)
امكان پرداخت از طريق سيستم هاي انتقال الكترونيك وجود دارد.

پس از پرداخت، كپي از فيش پرداخت به دبيرخانه جايزه ارسال گردد.

 

نکات مهم:

1. پیش از پرداخت هزینه ثبت نام، اطلاعات موجود در سایت "جایزه ملی مدیریت انرژی" خصوصا ضوابط شرکت در جایزه مطالعه گردد. چراکه  امکان استرداد این مبلغ به هیچ وجه وجود ندارد.

2. هزینه ثبت نام، تنها مربوط به ارزیابی اظهارنامه های ارسالی است.


لذا شرکتها و پروژه هاي برتر از نظر امتیاز فنی که برای بازدید از کارخانه/ پروژه و کسب امتیاز سیستم مدیریت انرژی انتخاب می شوند، هزینه جداگانه ای را پرداخت خواهند نمود که در زمان لازم اطلاع رسانی خواهد گردید. جهت اطلاع از این مراحل می‌توانید با دبیرخانه جایزه تماس حاصل نمایید.


3. شماره های استاندارد قید شده مقابل هر گروه صنعت يا توليد كننده، به معنای الزام برای داشتن گواهینامه مربوطه (گواهی انطباق با معیارهای مصرف انرژی در خصوص فرآیندها و برچسب انرژی در خصوص تجهیزات) بوده و نشانگر گروهی است که برای آنها استاندارد معیار مصرف انرژی تدوين شده است. این گواهینامه ها بر اساس بازرسی های انجام شده توسط  شرکت های بازرسی مورد تایید سازمان ملی استاندارد ایران صادرمی‌شود.

4. در خصوص توليد كنندگان تجهيزات مصرف كننده انرژي كه ارزيابي آنها بر اساس تجهيز توليد شده مي باشد، تجهيز مربوطه مي بايست داراي برچسب انرژي باشد.

5. هر شماره استاندارد ، معادل یک فرم اظهارنامه شرکت در "جایزه ملی مدیریت انرژی" است. در نتیجه:

- اگر شرکتی (به عنوان مثال سیمان) دارای چند خط تولید با شماره استاندارد معیار مصرف انرژی واحد (7873) باشد، باید اطلاعات تمام خطوط تولید خود را در یک فرم واحد وارد نماید.

- چنانچه شرکتی دارای چند خط تولید با شماره های استاندارد معیار مصرف انرژی متفاوت باشد، باید برای هر خط تولید خود یک فرم اظهارنامه جداگانه تکمیل و ارسال نماید. به عنوان مثال یک شرکت پتروشیمی ممکن است دارای خطوط الفین (13370)، آمونیاک (13371) و متانول (13372) باشد. توضيح آن كه هزينه ثبت نام اوليه هريك از موارد مي بايست به صورت مجزا پرداخت گردد.

- در خصوص توليد كنندگان تجهيزات مصرف كننده انرژي نيز شرايط به همين نحو است.